LIGHTING / Chandeliers & Ceiling lamps / Lighting armature 8659229
*
nr 865 9229
LIGHTING ARMATURE
one pair, ceramics, height: 22, en är lagad.
1 par, keramik, höjd: 22
Condition: en är lagad
Withdrawn
Auction date:
Monday December 16 2013
at 19:57:15
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: takarmatur taklampa keramik
-
7200 LIGHTING ARMAT..
Maiolica, fd fotogen, diameter: 50 ca,
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28
-
7358 LIGHTING ARMAT..
Maria Theresia, pendants, height: 46 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:50
-
7359 LIGHTING ARMAT..
Maria Theresia, pendants, height: 50 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:53
-
7091 LIGHTING ARMAT..
brass, 19th century, diameter: 31 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:27
-
7171 LIGHTING ARMAT..
with pendants. Height: 60 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:09
-
7284 LIGHTING ARMAT..
metal, 1930-/40-tal, height: 54 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:19
*
LIGHTING ARMATURE
Condition: en är lagad
nr 865 9229
LIGHTING ARMATURE
one pair, ceramics, height: 22, en är lagad.
1 par, keramik, höjd: 22
Condition: en är lagad
Withdrawn |
|
Auction date: |
Monday December 16 2013 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: takarmatur taklampa keramik
-
7200 LIGHTING ARMAT..
Maiolica, fd fotogen, diameter: 50 ca,
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28 -
7358 LIGHTING ARMAT..
Maria Theresia, pendants, height: 46 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:50 -
7359 LIGHTING ARMAT..
Maria Theresia, pendants, height: 50 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:53
-
7091 LIGHTING ARMAT..
brass, 19th century, diameter: 31 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:27 -
7171 LIGHTING ARMAT..
with pendants. Height: 60 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:09 -
7284 LIGHTING ARMAT..
metal, 1930-/40-tal, height: 54 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:19